Pragniemy podzielić się z Państwem krótkim opracowaniem prawnym problemu nabycia nieruchomości prywatnie lub przez spółkę.
Opracowanie zostało przygotowane przez zespół naszej Kancelarii, na prośbę jednego z naszych klientów, który zakładał spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością spółkę komandytową, miał w planach nabycie nieruchomości, którą wykorzystywałby w prowadzonej działalności i zastanawiał się nad jej nabyciem prywatnie (przez wspólników) lub przez docelową spółkę komandytową.
Jakie są konsekwencje nabycia nieruchomości prywatnie lub na spółkę w podatku dochodowym i podatku od towarów i usług (VAT)? Jakie są skutki podatkowe wniesienia nieruchomości aportem lub wkładem do spółki? Z czym wiąże się najem nieruchomości spółce nabytej prywatnie? Na te oraz inne wątpliwości natury prawnej i podatkowej odpowiadamy w niniejszym opracowaniu.
Nieruchomość prywatnie czy na spółkę?
Jeżeli potrzebujesz pomocy w Twojej sprawie, skontaktuj się z nami!
W prawie budowlanym uchwalono zmiany w zakresie projektu budowlanego, które mają przyczynić się do uproszczenia i przyśpieszenia procesu budowlanego. Na nowo określono elementy projektu budowlanego, a także obowiązki uczestników procesu budowlanego oraz organów administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego dotyczące poszczególnych części projektu.
W sytuacji konieczności zmiany umowy albo jej rozwiązania z powodu okoliczności związanych z epidemią COVID-19 znalazło się wiele osób. Jakie rozwiązania prawne istnieją w takiej sytuacji?
Czy jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółka z o.o. to jedyne formy prawne działalności gospodarczej zapewniające przedsiębiorcy bezpieczeństwo? Czy są najbardziej optymalne podatkowo? Czy zapewniają rozwiązania na wypadek sukcesji w firmie? Odpowiedzią może być spółka komandytowa, która daje większe możliwości ograniczenia osobistej odpowiedzialności za zobowiązania związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa.